Graduates from the South-Eastern Finland University of Applied Sciences on Thursday, June 18, 2020.

 

Kouvola

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Klemettilä Terhi Sinikka, Kouvola

Saura Kati Suvi Susanna, Orimattila

Wirén Riitta Orvokki, Espoo

 

Kulttuurialan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (ylempi AMK)

Ekholm Katja Emilia, Espoo

Kinnula Heli Pauliina, Helsinki

Koponen Saija Tuulikki, Helsinki

Kämäräinen Heini Piritta, Imatra

Luukannel Kaisa Maria Saarantytär, Helsinki

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (AMK)

Joentausta Touko, Kouvola

Pihlainen Anna Julia, Kouvola

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Hietamies Ilja Rudolf, Kouvola

Tiainen Janina Mariella, Turku

Turja Inari Tuulia, Helsinki

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Myllylä Juuso Elmeri, Kouvola

Penttinen Iita Eveliina, Oulu

Taavitsainen Titta Emilia, Riihimäki

Åberg Minna-Maaria, Helsinki

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Fält Julia Josefiina, Espoo

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administration,

tradenomi (ylempi AMK)

Boitel Jharyis, Hamina

Lehtonen Jarna Josefina, Vantaa

Tapaninaho Mika Tapio, Kouvola

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Kozyukov Dmitry, Venäjä

Nguyen Vu Que Lam, Vietnam

Shrestha Sandesh, Nepal

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Heinonen Veera Helena, Kouvola

Joutjärvi Mikko Juhani, Kouvola

Kinnunen Jesse Mikael, Lahti

Kiukas Kaisu Maria, Kotka

Leppänen Annika Anja Marjatta, Kouvola

Miettinen Jenni Johanna, Mikkeli

Märkjärvi Kaisa Sirkka-Liisa, Iitti

 

Kotka

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Jouttenus Visa Juhani, Kotka

Leppikorpi Sara-Liina, Turku

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Hovila Don Roberto, Kotka

Kurkinen Antti Olavi, Jyväskylä

Lekander Ivan Juhani, Hamina

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Harju Teemu Tapani, Vantaa

Hartikka Mikko Ensio, Helsinki

Kormu Henna Mirella, Kotka

Linnala Jussi Tapani, Mikkeli

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Bäckman Ronny Emil, Kouvola

Forsell Aki Antero, Hamina

Hakala Marika Hannele, Järvenpää

Heinonen Petrus Veli Johannes, Laukaa

Hellberg Jani Veli Kristian, Hamina

Ivakko Ville Juhani, Hamina

Johansson Antti Ilmari, Vantaa

Jokimies Anton, Hamina

Juurinen Kristo Aksel, Kotka

Juvonen Antti Henrik, Kotka

Järvinen Kai-Henrik Mikael, Kouvola

Karsikas Mika Harri, Lohja

Keski-Luopa Mika Manuel, Orimattila

Konga Anssi Teppo Juhani, Kotka

Kupias Eetu Severi, Lahti

Kurvinen Joonas Veikko Juhani, Hamina

Lähdekorpi Juuso Ville Vihtori, Riihimäki

Marin Ati-Matias Oskari, Kouvola

Partanen Janne Juhani, Kotka

Puranen Paavo Aukusti, Kotka

Ronkonen Väinö Valtteri, Imatra

Ruuth Ville Juhani, Hamina

Savurinne Pekko Joska Joonatan, Kouvola

Sääskilahti Santeri Vili, Oulu

Taponen Jeremias, Kouvola

Taponen Jeremias, Kouvola

Toivanen Leevi Oskari, Kotka

Vehviläinen Jani Markus, Vantaa

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Hänninen Joonas Lasse Antero, Lieto

Lehtola Jukka Matias, Helsinki

Saaristo Jussi Einari, Espoo

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Aalto Sannamaria, Kotka

Erkkilä Johanna Kaarina, Lahti

Kinnunen Riikka Inkeri, Kotka

Leminen Outi Marianne, Helsinki

Suvanto Jaakko Tapani, Salo

Säteri Teemu Henrikki, Kärkölä

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Harju Mika, Espoo

Helin Mia Johanna, Hamina

Hellgren Anni Maria, Kotka

Karppinen Mikko Olavi, Helsinki

Lindqvist Anssi Juhani, Kuopio

Salmela Heidi Karoliina, Vantaa

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, naprapaatti (AMK)

Koponen Ilari Lassi Jalmari, Kotka

Kujala Kalle Matti Mikael, Kotka

Nuija Marko Sami Tapani, Hamina

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Backman Anna-Kaisa, Kouvola

Hedin Susa Marika, Hamina

Laasonen Juuso Lauri Santeri, Kouvola

Permanto Tea Maarit Hannele, Kouvola

Ranta Nelli Roosa Janina, Kotka

Riisiö Tuomas Martti Petteri, Kotka

Tammentie Tiina Maarit, Kouvola

Tirri Sari Anniina, Myrskylä

Yrjölä Anna Emilia, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Danska Jessica, Kouvola

Elo-Tuominiemi Martina Emilia, Kotka

Furu Simon Daniel, Kouvola

Helveranta Sanni Riina Anniina, Kouvola

Härkönen Jenna Iida Julia, Kouvola

Jääskeläinen Tuuli Pauliina, Kotka

Kiri Tiina Sinikka, Virolahti

Knuuttila Sofia Saana Vilhelmiina, Joensuu

Kolistaja Krista Jessica, Kotka

Kuusisto Mira-Marjut, Kotka

Labbas Saara Helena Wilhelmiina, Kotka

Lehtonen Mella Julia, Joensuu

Naakka Tiia Kaarina, Hamina

Pekkanen Katariina Meeri Amanda, Kotka

Piilola Milla Marianne, Kotka

Rikkola Miia Marja Kristiina, Hamina

Sam Sambath, Turku

Tilli Jonna Maria, Kotka

Tolppanen Katri Kristiina, Kotka

Tuominiemi Arttu Aleksis, Kotka

Virolainen Bianca Patricia, Kotka

Virtanen Johanna, Kotka

Väre Saana Juulia, Kouvola

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Lommi Assi Katariina, Hamina

Rantalainen Rurik Samuel, Kouvola

 

Mikkeli

 

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Lanki Reeta Liisa Maria, Kotka

Miettinen Leena Maarit, Raisio

Saksola Jenny Maria, Jyväskylä

Vihersalo Anna-Kaisa, Lahti

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Hovi Elia Aukusti Ensio, Pori

Potinkara Sanna Karoliina, Lahti

 

Luonnonvara-alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Koivistoinen Juha-Pekka, Varkaus

Liukko Hanne Pauliina, Savonlinna

Vanninen Antti Esa Aleksi, Kouvola

 

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Katajisto Simo Juhani, Lahti

Kauhanen Aleksi Kauko Tapio, Helsinki

Kauhanen Sami Toivo Petteri, Leppävirta

Kettunen Mikko Juhani, Pieksämäki

Koppanen Jani Petteri, Rautalampi

Kuoppala Heikki Hermanni, Mikkeli

Niinivirta Siiri Tuulia, Savonlinna

Pahkala Niko Henrik, Oulu

Piipponen Samuli Martti Johannes, Mikkeli

Ripatti Juhani Ilmari, Mikkeli

Sulkula Anton Pekka Mikael, Muurame

Sundvall Olli-Pekka Kasperi, Mikkeli

Ylönen Tuomo Olli Henrik, Pieksämäki

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Kuikka Liisa Maria, Espoo

Raatikainen Marita Anniina, Lappeenranta

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Ahonen Leeni Annika, Helsinki

Havukainen Niko Petteri, Joensuu

Honkonen Katrine Marie Amanda, Jyväskylä

Kerkelä Joni Henrik, Mikkeli

Kerkelä Pauliina Marjatta, Mikkeli

Peltonen Roosa Elvira, Hyvinkää

Pilvola Ann Christine Camilla, Vantaa

Saapunki Aleksi Mika Valtteri, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Lempiäinen Henna Tua Maria, Espoo

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Haukka Anne Mari, Rautalampi

Piiparinen Hanna Maaria, Jyväskylä

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Hämäläinen Hanna Anneli, Kouvola

Talvinen Tiina Elina, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Arpiainen Krista Kaarina, Mikkeli

Arpiainen Outi Katri Hannele, Mikkeli

Hyvönen Jetta Maria, Jyväskylä

Matikainen Krista Maria, Mikkeli

Peltola Veera Katariina, Heinola

Väänänen Emmi Maria, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Heikkilä Ann-Maria Karoliina, Mikkeli

Hämäläinen Joel Samuel, Mikkeli

Jääskeläinen Maria Tuulikki, Tampere

Jääskeläinen Miia Kristiina, Jyväskylä

Kujala Sari Marjatta, Seinäjoki

Serjomaa Niina Kristiina, Tuusula

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Romo Nelli Emilia, Mikkeli

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Linnala Maija Kaarina, Äänekoski

Lumitähti Joona Olavi, Kouvola

Myller Henrik Mauritz Migael, Taipalsaari

Rantalainen Panu Johannes, Kuopio

Solmari Hannu Jari Antero, Hyvinkää

Turtiainen Petri Markus, Kuopio

Öster Tomi Olavi, Mikkeli

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Aaltonen Olli Väinö Matias, Lahti

Haggren Teemu Harri, Mikkeli

Halonen Antti Ilmari, Mikkeli

Heinonen Elmeri Jaakko Tapani, Laitila

Heiskanen Harri Juho Iivari, Espoo

Hiltunen Outi Hannele, Joensuu

Horto Juho Joona Aleksi, Kotka

Häkkinen Elmeri Tapani, Kotka

Hämäläinen Matti Timo Juhani, Mikkeli

Impiö Kimmo Kullervo, Valkeakoski

Jämsén Jesse Jalmari, Hollola

Koliseva Kimi Eino-Jussi, Hyvinkää

Konttinen Tuomo Oskari, Haukivuori

Korhonen Mari Annukka, Äänekoski

Lahtonen Miko Pekka, Ruokolahti

Leminen Eemeli, Rantasalmi

Marttila Joni Petteri, Mäntsälä

Muhonen Tommi Erik, Mikkeli

Mustonen Kirsi Helena, Joensuu

Närhi Miika Anton, Imatra

Perkinen Juuso Petteri, Helsinki

Ranta Jouni Torsti, Lappeenranta

Rautiainen Jyri Kusti Juhani, Kuopio

Roivas Petri Herkko Samuli, Jyväskylä

Rytkönen Antti Ville Oskari, Laukaa

Saastamoinen Yrjö Olavi, Rautjärvi

Tanskanen Janne Tapani, Mikkeli

Uotila Jesperi Jonne Petteri, Mikkeli

Vesterinen Joona Matias, Mikkeli

Viljakainen Joel Jiri Juhani, Lappeenranta

Värä Anatoli, Rantasalmi

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Bobretsov Mikhail, Venäjä

Bozzhigitova Dinara, Helsinki

Bui Quang Huy, Vietnam

Hokkanen Roope Matias, Mikkeli

Kozlova Anastasiia, Helsinki

Mahat Gaurab, Mikkeli

Mandrabura Danila, Venäjä

Melnikova Mariia, Mikkeli

Tran Thi My Anh, Vietnam

Vasiljev Anastasija, Serbia

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Harjula Markus Ilmari, Helsinki

Heikkilä Sini Katriina, Kouvola

Heinilä Marika Susanna, Lappeenranta

Impivaara Tommi Ossi Uolevi, Varkaus

Kostamoinen Hanne Johanna, Mikkeli

Kämppi Laura Annika, Helsinki

Luntinen Anna Maria, Mikkeli

Turunen Sani Mirella, Mikkeli

Westerberg Virve Annika, Savonlinna

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Belousov Artem, Venäjä

Innanen Siiri Helinä, Vantaa

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Airosalo Joni Eemil, Mikkeli

Eskelinen Samuli Petteri, Mikkeli

Harmonen Juha Antero, Juva

Himanen Joose Jeremia, Vantaa

Immonen Sanna Katriina, Mikkeli

Impivaara Tuomas Kristian, Mikkeli

Jantunen Sami Juhani, Mikkeli

Jekunen Anne Katriina, Savonlinna

Johansson Katriina Eeva-Liisa, Mikkeli

Kaipainen Mervi Hannele, Mikkeli

Kuisma Hanna, Mikkeli

Kämppi Miro Kristian, Mikkeli

Lampinen Jesse Juhani Santeri, Mikkeli

Maisonen Nina Helena, Helsinki

Nevalainen Eini Marita, Mikkeli

Outinen Heli Johanna, Mikkeli

Rutanen Niko Juhani, Mikkeli

Timonen-Hokkanen Lea Johanna, Mikkeli

 

Savonlinna

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Kumpulainen Krister Juhani, Savonlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Häyrinen Essi Amanda, Savonlinna

Karhu Joonas Miska Kristian, Joensuu

Korhonen Eerika Eveliina, Helsinki

Kosonen Roope Samuli, Hämeenlinna

Pitkänen Roosa Maria, Lieto

Skalkin Hanna-Mari Susanna, Savonlinna

Valtonen Joonas Emil, Helsinki

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Kinnari Julia Aleksiina, Loppi

Koponen Tanja Maarit Anneli, Savonlinna

Nerg Hanna Katariina, Kuopio

Ryhänen Jessica Marianne, Imatra

Saari Tanja, Mikkeli

Tynkkynen Bertta Suvi Ilona, Kitee

Wasenius Linda Maria, Savonlinna

Share This