Graduates of the South-Eastern Finland University of Applied Sciences in May

Kouvola

 

 

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Kuusisto Johanna Inkeri, Juva

Muurinen Anna-Maija, Mikkeli

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Arola Niina Helena, Hamina

Metso Jouni Henrik, Lahti

Miettinen Merja Inkeri, Kouvola

Reiman Johanna Aili Marjatta, Lahti

Riikonen Taru Johanna, Iitti

Rokka Kaisa Elina, Kotka

Väisänen Sanna-Riikka Karoliina, Tampere

 

Kulttuurialan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (ylempi AMK)

Louhi Pia Marita, Vantaa

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (AMK)

Janhunen Oona Anette, Kouvola

Kananen Kati Maria, Lahti

Koskivirta Kirsi Johanna, Kotka

Kotkamaa Elisa Mirjam, Kouvola

 

Kulttuurialan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (ylempi AMK)

Ahonen Laura Hannele, Orimattila

Heikka Anne Sinikka, Kotka

Huuskonen Petteri, Helsinki

Innanen Lea Kaarina, Lohja

Kellokoski Pasi Mikael, Tampere

Lainio Laura Johanna, Rauma

Leivo Moona Emilia Hannele, Kuopio

Pasanen Reetta Sinikka, Pyhtää

Rannanjärvi Kaisa Anneli, Kotka

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Acuña Ramírez Matías Cristóbal, Helsinki

Mosteller III Isabella Ferencz, Unkari

Ruti Ville Joonas, Lahti

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Haarala Micella Maria, Kuivanto

Heikkilä Esko Pietari, Tampere

Heino Toni Mikael, Lahti

Hukkinen Kati Rosa-Helena, Espoo

Hämäläinen Anni-Maija Elina, Vihti

Ismailov Marin, Tampere

Joamets Oliver, Rovaniemi

Keijonen Aino Kanerva, Kouvola

Korkala Tino Esaias, Kouvola

Kovaniemi Reetta Iida Eveliina, Oulu

Lappalainen Mari Karoliina, Kouvola

Laukkanen Suvi Päivikki, Helsinki

Liimatta Liisa Maria, Kouvola

Lilja Nea Maria, Mikkeli

Manninen Iiris Aino Kristiina, Kouvola

Matveychuk Aleksandr, Vantaa

Merivuori Emma Maria, Kaarina

Muhli Miia Pauliina, Lappeenranta

Ojanen Janina Johanna, Hamina

Orvasto Jonna Kyllikki, Turku

Parkko Karoliina Elsa Sofia, Kouvola

Pitkänen Elias Patrick, Kouvola

Pöyhönen Senja Selena, Kokkola

Rahkola Anna Karoliina, Helsinki

Rantanen Riina Frida Maria, Tampere

Rämä Aino Maria, Turku

Saari Reetta Aino Sofia, Alavus

Saukkonen Pinja Jasmin Victoria, Kouvola

Selinkoski Piia Pauliina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Aaltonen Kaisa Marja, Tuusula

Hakkarainen Laura Elina, Hamina

Helminen Emilia Anniina, Lahti

Isokangas Outi Susanna, Hausjärvi

Joukainen Kaisa Annika, Kotka

Kirjonen Eeva Johanna, Paimio

Puranen Anne Kristiina, Hamina

Siltala Marika Johanna, Lahti

Sivonen Sara Johanna, Tuusula

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Anttila Miila Katriina, Mäntsälä

Huttunen Sara Josefiina, Lappeenranta

Vinni Anna Elina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Halonen Minna Maarit, Kouvola

Hilliaho Leena Tuulia, Kouvola

Koivisto Mervi Anneli, Heinola

Lampela Arja Kyllikki, Vantaa

Pitkä Niina Maria, Orimattila

Ruuska Katri Emilia Annikki, Kotka

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Korhonen Aku Eino Artturi, Tuusula

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Alkhadour Maher, Helsinki

Eskelinen Hanna-Riikka, Helsinki

Karell Tarja Tuula Maria, Tuusula

Kuusiniemi Teresa Maaria, Helsinki

Mammadova Zaira, Järvenpää

Pötter Christian, Saksa

Rantakokko Roosa Saara Katariina, Kittilä

Sysmäläinen Minna Susanna, Kouvola

Tompuri Aki Juhani, Kerava

Veini Katariina, Kotka

Ähkynen Anna Emilia, Vantaa

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Ajueyitsi Oghenetega, Kouvola

Belets Daria, Venäjä

De Silva Thusewwahandi Jayakumara, Kouvola

Hassan Rahmat, Helsinki

Morovshchik Eva, Venäjä

Nilwakka Mudiyanselage Hasitha Chinthaka Bandara, Tuntematon

Myller Saku Antti Vilhelm, Kouvola

Nazari Marzieh, Iran

Nikitin Aleksei, Venäjä

Rani Anjali, Intia

Shah Shohel, Nepal

Yusuf Ismail Adekunle, Kouvola

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Helkala Maarit Hannele, Kouvola

Johansson Lotta Emilia, Helsinki

Saralehto Liisa Marjatta, Järvenpää

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Eerola Mari Annikka, Orimattila

Heino Elli Stina Maria, Kouvola

Huovinen Johanna Maarit, Kotka

Jokela Samu Ville Joonas, Kouvola

Jukkara Mari Susanna, Kouvola

Junnikkala Johanna Anneli, Kotka

Kamesaki Kasperi Nico Katsuya, Kouvola

Karhu Jenni Marita, Ruokolahti

Korppi Fanny Cecilia, Kouvola

Kurki Micaela Kiia-Maria, Kouvola

Kylämarttila Kaisu Aliina, Kotka

Lehtinen Enni Inga Petriina, Kouvola

Lindh Heidi Susanna Katarina, Kouvola

Litmanen Emma Kirsikka, Tampere

Matilainen Milla Katariina, Mikkeli

Mikkola Mirjami Tiina Irmeli, Espoo

Mäkinen Eija-Liisa Ilona, Jyväskylä

Mäkinen Meri Tuulikki, Porvoo

Olkkonen Jouni Kalevi, Helsinki

Pakkala Jasmin Johanna, Hamina

Parkkinen Sini Nina Anneli, Kouvola

Patjas Anna Ella Inkeri, Kouvola

Peltonen Tytti Johanna, Jyväskylä

Rissanen Ronja Sinikka, Helsinki

Räihä Tia Charlotta, Kotka

Saarinen Piia Sofia, Kotka

Samola Hanna Eevi Elina, Orimattila

Sopanen Milla Katariina, Espoo

Suomalainen Iiris Enni Albertiina, Hamina

Virolainen Kristina, Vantaa

Virta Mervi Anneli, Laukaa

 

Kotka

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Snellman Mikko Lauri Juhani, Vantaa

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Korppas Ilpo Jalmari, Pyhtää

Nyberg Leevi Patrik Johannes, Mänttä-Vilppula

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Keto Joni Janne Juhani, Forssa

Vuorinen Mirva Pauliina, Helsinki

 

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Kamaja Ida Veera, Jämsä

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Jalkanen Ada Victoria, Porvoo

Pennanen Niko Pekka Juhani, Espoo

Repo Toni Timo Petteri, Kotka

Ruokonen Sara Maria Cecilia, Vantaa

Varvikko Tiinu Adeliina, Tammela

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, naprapaatti (AMK)

Aallonen Jarkko Sakari, Kotka

Aho Lauri Väinö Antero, Kotka

Ahola Joonas Antero, Kotka

Blåfield Lilian Louise, Espoo

Eskelinen Jari Erkki Tapio, Kuopio

Hämäläinen Laura Henriikka, Kotka

Kaila Ville Mikael, Kotka

Mauno Tiia Alina, Kotka

Palo-oja Pinja Alise, Kotka

Pauna Ville Oskari, Turku

Pylkkänen Santeri Jaakko Johannes, Tampere

Sivonen Jussi Tapio, Kotka

Toiviainen Jasmin Elisa, Kotka

Tuominen Matti Eemeli, Rusko

Urpinen Timo Tapani, Kotka

 

 

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Ek Teemu-Eemeli, Kuopio

Hokkanen Hanna Ursula, Kangasniemi

Jäntti Carina Natalie, Kotka

Nortamaa Ursula Elina, Lahti

Partanen Konsta Akseli, Kuopio

Salmela Minna Katarina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Çelik Brüsk Beritan, Helsinki

Grönholm Eedit Alisa, Hamina

Haapio Aino, Hamina

Haavisto Anni Sara Helinä,

Harju Viivi Monica, Kotka

Jalo Emma Karoliina, Kouvola

Kantanen Rosa Iida Emilia, Kotka

Kantola Mirka Annukka, Pyhtää

Kauttonen Alina Tuulia, Kotka

Kuoppala Ninnu Susanna, Kouvola

Laitinen Anna Vieno Onerva, Espoo

Lehtimaa Aleksandra Eveliina, Kouvola

Nenonen Suvi-Kaarina Adele, Espoo

Pelkonen Ellinoora Anu Inkeri, Loviisa

Poutiainen Ulla Maija, Lappeenranta

Ruokola Salla Ida Maria, Kouvola

Suurnäkki Roosa Eveliina, Hamina

Vasara Petra Anniina, Kotka

Vuorinen Tiia Asta Marjaana, Kouvola

Ylärakkola Tia-Lotta Anniina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Laapas Tia Sanna Kristiina, Kouvola

Nordström Piia Sinikka, Vantaa

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Jääskeläinen Henna Ilona, Kotka

Koponen Kaisa Pauliina, Loviisa

Koskinen Sofia Aino Helena, Kouvola

Kunttu Taneli Arinpoika, Kouvola

Kuuva Sini Tuulia, Hamina

Kylliäinen Mari Annika, Kouvola

Kytö Paula Aliisa, Hamina

Laaksovirta Päivi Maarit, Espoo

Oosi Sara Eliina, Kotka

Pakarinen Essi Johanna, Kouvola

Rantanen Katariina Ida Marja, Kouvola

Saario Minttu Katja Hannele, Pyhtää

Saavalainen Sanni Elisa, Tampere

Salmela Linda Emilia, Kouvola

Salmikoski Irma Miranka, Kotka

Söder Eveliina Helinä, Kotka

Terho Riina Aliisa, Helsinki

Vepsä Ville Antero, Hämeenlinna

Wirén Linda Camilla, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Ikonen Tytti Kristiina, Kouvola

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Aho Lauri Veikko Joonatan, Kotka

Fabricius Johan Erik, Nurmijärvi

Korpivaara Pekka Juhani, Kouvola

Kuure Pekka Juhani, Espoo

Kärkkäinen Olli Tapani, Espoo

Leppänen Jari Oskar Kristian, Ruokolahti

Malmström Jan Paul-Erik, Raasepori

Matikkala Jenna Kaarin Susanna, Kotka

Moilanen Antti-Matti, Heinola

Nieminen Mika Matti Olavi, Hausjärvi

Pietikäinen Jarmo Juhani, Seinäjoki

Purhonen Miikka Eemeli, Vantaa

Westerholm Jenni Susanna, Kotka

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Ekokoski Risto Juhani, Kotka

Eriksson Alex Henrik, Kotka

Grönman Kalle Ilmari, Kouvola

Gunnar Jan-Erik Christian, Hämeenlinna

Halonen Sari Maarit Johanna, Kotka

Helkala Ilona Elina Anniina, Hamina

Hirvonen Petri Mikael, Kuusankoski

Hurri Pihla Maria, Vantaa

Hytönen Juho Valtteri, Kotka

Hyyrönmäki Anni Eliisa, Hyvinkää

Hölsä Markus Nestori, Imatra

Ijäs Aaro Pauli Pietari, Kotka

Jeskanen Miia Camilla, Kotka

Kankainen Jarno Ali Daniel, Kotka

Koli Sanni Maria, Hyvinkää

Kuosmanen Eetu Aleksi, Kotka

Kuosmanen Paavo Jorma Juhani, Hyvinkää

Köster Inka Maria, Kotka

Laine Sara Maria Orvokki, Kittilä

Lampinen Aapo Teppo Akseli, Hamina

Lavonen Jasperi Vili Valtteri, Kotka

Lintu Anna Katariina, Kouvola

Louko Jukka Petteri, Pyhtää

Mankki Toni Mikael, Kouvola

Mickelsson Patrick Oliver Benjamin, Helsinki

Moilanen Marko Juhani, Kotka

Mustonen Jukka Ilari, Oulu

Mäkinen Jenna Maaria, Savitaipale

Nenonen Jens Emil Juhani, Kotka

Oksala Jonah Mikael, Kotka

Paartola Kuutti Akseli, Helsinki

Parkko Santeri Arttu Eelis, Hamina

Pesonen Joel Markus Tapio, Vantaa

Posillipo Pietro Paolo Raffaele, Espoo

Pötry Pyry Kasperi, Luumäki

Qasimi Jafar, Kotka

Riikonen Reino Johannes, Kouvola

Rissanen Roni Joonas, Kotka

Saarni Joona Oskari Jonathan, Turku

Sakkara Veera Anna Marjukka, Hämeenlinna

Soikkanen Juha-Matti Kasperi, Puumala

Taipale Heli Annika, Iitti

Teittinen Lauri Veikko Tuomas, Kotka

Tuovinen Joni Henrik, Kotka

Uusitalo Olli Pekka, Porvoo

Vakkari Venla Aino Irene, Kouvola

Virsu Veeli Waltteri, Elimäki

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Korhonen Joonas Erik Johannes, Vantaa

Nylander Satu Maria, Kouvola

Rajamäki Pasi Juhani, Helsinki

Tapaninen Jenna Johanna, Helsinki

 

Mikkeli

 

 

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Juntunen Perttu Olavi, Hämeenlinna

Kauppinen Joonas Aleksi, Kuopio

Niinikoski Laura Pia Johanna, Helsinki

Ohenoja Marjo Johanna, Oulu

Paavilainen Jenni Carita Helena, Mikkeli

Savolainen Mika Antero, Helsinki

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Eloranta Emma Hertta Emilia, Nokia

Juntunen Kalle Pirkka Paavali, Mikkeli

Juntunen Konsta Olli Tapani, Mikkeli

Kauhanen Pinja Elise, Jyväskylä

Ketola Anni Sofia, Mikkeli

Konttinen Juuso Tapani, Kouvola

Leskinen Antti Veikko, Mikkeli

Multanen Julianna Karoliina, Juva

Mäkynen Kaisa Sanelma, Mikkeli

Paasonen Saara Elise, Mäntyharju

Puurtinen Iita, Mikkeli

Salo Siina Sofia, Mikkeli

Taskinen Teresa Maaret Annika, Kouvola

Venäläinen Juuso Aki Juhani, Jyväskylä

Vuorikoski Suvi Marianne, Mikkeli

 

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Ahola Henrietta Iida Amanda, Mikkeli

Ahvonen Tuomas Aleksi Einari, Hämeenlinna

Ehrukainen Jani Olavi, Joensuu

Hallikainen Leevi Eemeli, Saarijärvi

Hyötyläinen Mika Henri Matias, Mikkeli

Häyrinen Eero Sauli Matias, Mikkeli

Isokuortti Juha Petteri, Pertunmaa

Levola Heikki Lauri Väinämö, Helsinki

Nikki Sakari Lauri Juhani, Kouvola

Saukkonen Jouni Samuli, Mikkeli

Sikanen Irene Emilia, Kuopio

Vitikainen Aino Maria, Mikkeli

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Makkula Mervi Johanna, Jyväskylä

Parpala Jana, Lahti

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Firstova Diana, Helsinki

Hannunen Vilma Matilda, Lappeenranta

Hytönen Jasper Erno Olavi, Mikkeli

Laitinen Terhi Satu Marketta, Oulu

Leppänen Pinja Elsa Emilia, Helsinki

Liukkonen Linda Tyyne Maria, Mikkeli

Pennanen-Oikari Suvi Aino Tuulikki, Savonlinna

Rissanen Melissa Emmi Marena, Kotka

Sipilä Tiia Iida Emilia, Helsinki

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Kuismin Marjut Veronica, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (ylempi AMK)

Karhulahti Petra Annika, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Korhonen Milla Elina, Tohmajärvi

Seppänen Marika Annele, Vihti

Tokola Karin Kristiina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Harmoinen Siiri Lilli Maria, Mikkeli

Korppi Elli Martta Mirjami, Kouvola

Kuhmonen Veera Kateriina, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Jesiöjärvi Johanna Sanna-Liisa, Lappeenranta

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Hashi Nadra Abdirisak, Helsinki

Siekkinen Venla Eveliina, Savonlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Kuronen Tuija Maria, Kotka

Metsätalo Anu Johanna, Mikkeli

Savonen Tarja Maarit, Heinola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Ahvenranta Riikka Hannele, Hirvensalmi

Autiosuo Aapo Johannes, Jyväskylä

Bruk Ljubov, Orimattila

Iskanius Leena Inkeri, Kuopio

Kananen Noora Minna Maria, Viitasaari

Koskinen Johanna Tuulia, Pori

Mannila Milla Eveliina, Rautalampi

Mäiseli Milla Anneli, Heinola

Pitkämäki Iiris Mirjami, Mikkeli

Puikkonen Karoliina Iida Emilia, Juva

Rosvall Jenni Aino Elina, Mikkeli

Savijärvi Elisa Johanna, Keuruu

Viinikainen Emmi Reetta, Lievestuore

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Bergfors Joni Joel, Paimio

Harju Johannes Nikolai, Rovaniemi

Hartikainen Hanna Suvi-Tuulikki, Mäntsälä

Hernandez José Guautli Mariano, Kotka

Hurmerinta Jarno Juhani Joel, Jyväskylä

Konttori Jari Petteri, Espoo

Ranta-Korhonen Tuija Hanneli Marjaana, Mikkeli

Mielty Anniina Jenni Johanna, Vaasa

Roslind Maria Karoliina, Oulu

Yliniemi Minna Kristiina, Lahti

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Januska Algimantas, Liettua

Krimer Alexandra, Mäntyharju

Munshi Md Rakib, Bangladesh

Nguyen Phu Duy Khang, Vietnam

Paulius Sarunas, Liettua

Savela Rita Orvokki Amalia, Rovaniemi

Sillanpää Harri Johannes, Turku

Sulo Eveliina Anna Kaarina, Turku

Torssonen Riina Tuuli Kristiina, Jyväskylä

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Ahokas Ville Valtteri, Heinola

Ahola Iris Tuulevi, Mikkeli

Alinikula Ella, Helsinki

Auvinen Panu Eemil Sakari, Juva

Cihangir Kalle Hasan, Kouvola

Dozzo Joni Jukka, Mäntyharju

Grönlund Ville Juhani, Espoo

Haavisto Iivari Johannes, Soini

Happonen Juho Aleksi, Leppävirta

Hintikka Rami Teppo Tapani, Mikkeli

Honkaharju Kaapo Matias, Lahti

Huttunen Niina Karoliina, Joensuu

Hänninen Hanna Maija, Mikkeli

Jaatinen Antti Petteri, Tampere

Jutila Paavo Emil, Jyväskylä

Kokkonen Niina Maria, Siilinjärvi

Koppelomäki Iida Emilia, Mikkeli

Kopra Tino Tapani, Lappeenranta

Korkeamäki Tommi Petri Johannes, Lahti

Lahdenne Tommy Alex, Turku

Laitinen Emil Johannes, Ylöjärvi

Lampinen Juuso Oskari, Mikkeli

Larkiola Maiju Leea Annele, Kotka

Lehtinen Kristian Johannes, Kouvola

Lehvonen Jukka Pekka, Ruokolahti

Lepistö Matti Tapani, Tampere

Leppänen Tuomas Arvo Oskar, Ruokolahti

Lillak Nikita, Espoo

Linna Matias Miko Waltteri, Mikkeli

Löytömäki Kai Tapani Kustaa, Lahti

Manninen Olli Viljami, Hämeenlinna

Muuronen Aleksi Samuel Anteronpoika, Mikkeli

Nevalainen Artturi Alpo, Mikkeli

Nieminen Eveliina, Kajaani

Pullinen Ronja Johanna, Laukaa

Rahikainen Aku Pyry Eemil, Mikkeli

Rantanen Mika Markus, Hämeenlinna

Ruotsalainen Jukka-Pekka, Kuopio

Saharinen Tomi Tapani, Pieksämäki

Sainio Antti Pekka Adrian, Mikkeli

Salmi Aki Samuli, Mikkeli

Saloranta Jonne Toni Kristian, Mikkeli

Sivula Jori Kusti Albinus, Kotka

Sundell Sauli Kalevi, Helsinki

Suojala Miska-Petteri, Mikkeli

Timonen Jenna Karoliina, Kuopio

Torvinen Tuomas Pekka, Kuopio

Uusitalo Maisa Maria, Mikkeli

Vainikainen Anssi Joonatan, Joensuu

Vainionpää Mika Juhani, Lahti

Vehniäinen Lauri Sakari, Kuopio

Vuori Kimmo Eerik, Vantaa

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Aholainen Jaana Tellervo, Mikkeli

Heikkinen Jan-Markus, Mikkeli

Kallio Jaana Susanna, Mikkeli

Kautiainen Milja Senja Maria, Mikkeli

Lakio Kristiina Johanna, Espoo

Lappalainen Essi Pauliina, Sastamala

Lehtinen Jonna Karoliina, Kouvola

Mäki-Mantila Sara Henriikka, Raisio

Muhonen Paula Elina, Savonlinna

Mustapää Max Axel, Rovaniemi

Mäki Elina Kyllikki, Tampere

Nykänen Mika Petteri, Pieksämäki

Pollari Pia Sinikka, Vantaa

Purhonen Saku Antero, Mikkeli

Saari Maija Leena, Helsinki

Salo Terhi Johanna, Puumala

Träskelin Heidi Katarina, Sipoo

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Alasuvanto Heidi Maria, Yhdysvallat

Dos Santos Oliveira Lucas, Brasilia

Gautam Yogesh, Nepali

Hasan Md Rakib, Helsinki

Nykänen Pinja Aliisa, Kuopio

Rautio Taru Marjaana, Jyväskylä

Saarela Jussi Pekka, Kouvola

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Aarnio Mirka Annika, Vantaa

Sauna-aho Aleksi August, Kouvola

Angeli Marco Antonio, Helsinki

Haapalainen Suvi Johanna, Lappeenranta

Holmstén Mirva Johanna, Kotka

Hyöppinen Panu Tuomas, Mikkeli

Häyrinen Iida Julia Kristiina, Loimaa

Isokääntä Teemu Aleksi, Jyväskylä

Kaartinen Oona Marianna, Vantaa

Kasurinen Marika Pi Johanna, Vantaa

Kauppinen Vilma Emilia, Tuusula

Kiiveri Ilona Joanna, Tampere

Koponen Laura Sisko, Jyväskylä

Kramsu Niko Juhani, Turku

Kuitunen Ella Sofia, Kangasniemi

Kuva Ville Markku Eerik, Mikkeli

Kyllönen Heidi Johanna, Laukaa

Kämäräinen Tiina Paula Sofia, Kuusamo

Lappalainen Roope Sebastian, Vantaa

Lehto Emmi-Maria, Vantaa

Malinen Aarne Elias, Lahti

Manninen Anne Maarit, Mikkeli

Melto Jesse Samuli, Mikkeli

Mikkonen Essi Anniina, Helsinki

Mäklin Milla Monica, Espoo

Niskanen Maija Riikka, Kouvola

Nykänen Petri Taneli Felipe, Mikkeli

Olin Jasmin Ida Maria, Järvenpää

Oramies Tea Marina, Espoo

Paananen Sanna Pauliina, Vantaa

Parkkila Raimo Juhani, Espanja

Partanen Liisa Elina Aurora, Mikkeli

Piispanen Helena Anneli, Jämsä

Reinikkala Jaana Helena, Virolahti

Saikko Jenni-Maria, Lappeenranta

Selimi Jetmire, Kotka

Silkkari Henni Eveliina, Orimattila

Strandvall Kaisa Tuulia, Lahti

Teränen Sari Maarit, Espoo

Tolvanen Nina Maria, Seinäjoki

Tuominen Veera Pauliina, Rauma

Valkonen Mia-Maria Johanna, Mikkeli

 

Savonlinna

 

 

Liikunnan ammattikorkeakoulututkinto, liikunnanohjaaja (AMK)

Ahvonen Vilma Karoliina, Savonlinna

Annaniemi Arvi Tapio, Savonlinna

Fredin Julia Kristiina Marianne, Kangasniemi

Hautala Topi Juhani, Ähtäri

Heikkonen Anni Pauliina, Espoo

Jokiniitty Heidi Hertta Marjatta, Lempäälä

Jurvanen Lauri Aleksi, Helsinki

Kontturi Vilma Inkeri Maria, Helsinki

Kortelainen Elias Toivo Ensio, Nurmes

Koskinen Roosa Marika Eveliina, Jyväskylä

Laulajainen Julia Amanda, Espoo

Meriläinen Jenni Josefiina,Espoo

Mulari Matti Johannes, Mäntsälä

Mutanen Nina Hannele, Savonlinna

Mykrä Marianna Ilona, Savonlinna

Nikkola Meri Jasmin, Siilinjärvi

Rauhala Ilmari Onni Elias, Helsinkiräohä

Ravantti Roosa Petriina, Savonlinna

Reinikainen Lotta Kristiina, Mikkeli

Saarto Juli Karin, Helsinki

von Schoultz Sissy Marie Christiane, Espoo

Silvast Kati Tuuli Katariina, Savonlinna

Suomi Eveliina Milla-Maaria, Raisio

Virtanen Voitto Aleksanteri, Lohja

Wirkkala Mimosa Anniina, Savonlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Suomi Jenni Pauliina, Järvenpää

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Pykälä-Aho Sara Kristiina, Hyvinkää

Arkimo Miikael Aleksis, Helsinki

Astala Eetu Oskari, Vantaa

Grönstrand Eeva-Stiina Josefiina, Savonlinna

Krasila Piritta Sanni Johanna, Mikkeli

Kuparinen Emma Aliisa, Savonlinna

Laakkonen Susanna Josefina, Espoo

Maunu Joonas Julius, Järvenpää

Minkkinen Arttu Eemeli, Jyväskylä

Riihijärvi Paula Riitta, Parikkala

Sironen Elina Sofia, Järvenpää

Takkinen Laura Susanna, Jyväskylä

Tistelgren Emmi Susanna, Lahti

Turunen Jenni Eveliina, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (ylempi AMK)

Vähä-Impola Birgitte Anneli, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Hietaharju Heli Susanna, Kitee

Juuti Tiina Jonna Annika, Savonlinna

Kauppinen Anni Marjaana, Savonlinna

Rautiainen Nina Maria, Kuopio

Rinkinen Nina Judit, Savonlinna

Saari Minna Johanna, Savonlinna

Turunen Outi Katriina, Joensuu

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, jalkaterapeutti (ylempi AMK)

Piilonen Mira Anita, Vantaa

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Health Care,

sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Domie Leticia, Helsinki

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Berlin Mia Johanna, Vantaa

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Ahlfors Piia Anneli, Varkaus

Halonen Laura Satu Elina, Savonlinna

Heinonen Mikko Matias, Muurame

Kajander Nora Krista Marie, Jyväskylä

Karkoski Teemu Armas, Varkaus

Ketonen Atte Patrick Kristian, Savonlinna

Koivunen Eevi Jasmin, Lahti

Korhonen Susanna Elisabet, Varkaus

Kosonen Hanna Kaarina, Rautalampi

Lindberg Johannes Veikko, Lohja

Lybeck Venla Amanda, Savonlinna

Mehto Milla-Maija Emilia, Kuopio

Palo Jenni Sinikka, Savonlinna

Piitulainen Kaisa Elina, Mikkeli

Räihä Alina Emmi Helinä, Kouvola

Siiskonen Kirsi Marjatta, Savonlinna

Soininen Salla Susanna, Savonlinna

Väänänen Jasmiina Julia, Hamina

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Hasa Mervi Anita, Mikkeli

Hietala Soile Marjatta, Espoo

Nousiainen Laura Anniina, Jyväskylä

Salonen Hanna Emilia, Pirkkala

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Oranen Riina Mariana, Savonlinna

Pihlainen Tarja Maarit, Savonlinna

van Riel Lasse Jacob Einari, Savonlinna

Tiainen Päivi Susanna, Parikkala

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Anttonen Matias Joona Juhani, Sulkava

Correia Katariina Mirjami, Kotka

Heikkinen Sirpa Johanna, Oulu

Heikkinen Ville Santeri, Oulu

Huhtinen Mennamaria, Lahti

Matikainen Juho Mikael, Jyväskylä

Voutilainen Janne Eino Petteri, Sulkava

Wirkkala Elli Netta, Puumala

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Hankaniemi Rasmus-Wille Aacod, Lieksa

Ihanus Timo Toivo Johannes, Kitee

Inkilä Jussi Akseli, Savonlinna

Kurki Asko Matti Petteri, Savonlinna

Löppönen Samu Tapio, Savonlinna

Malkki Heidi Marita, Savonlinna

Oikarinen Tomi Juhani, Kotka

Pöyhönen Henna Julia, Lappeenranta