Graduates from the South-Eastern Finland University of Applied Sciences on Friday, May 29, 2020.

Kouvola

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Valtonen Ida Siru Sofia, Espoo

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (AMK)

Häkli Säde Rebekka, Kouvola
Kivelä Veera Julia Adalmiina, Kouvola

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Hänninen Nelli Susanna, Kouvola
Van Der Lugt Adir Michael, Israel

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Aldén Inga Cecilia, Lahti
Finni Taru Maria Helena, Kouvola
Hakolampi Sari Maarit, Pornainen
Hansen Maija Linea, Kerava
Kaipiainen Tytti Emilia, Espoo
Koljonen Jenni Johanna, Hämeenlinna
Kumpulainen Saara Johanna, Kouvola
Kuula Viivi Eveliina, Helsinki
Kyllönen Sanna Pauliina, Kouvola
Kärpijoki Veera Vilhelmiina, Raisio
Laine Kalle Oskari, Helsinki
Mynttinen Reettamaria Eveliina, Espoo
Mäkelä Anni Emmiina, Kouvola
Mäkelä Heidi Karoliina, Turku
Nikkinen Marja, Kotka
Pitto Sara, Italia
Raivio Juuso Niilo Antero, Kouvola
Reko Tiina Talvikki, Kouvola
Rätte Irene Armi Marianne, Kouvola
Rätte Robert, Kouvola
Sarin Emilia Sofia Josefina, Kotka
Suvisalmi Julia Lulu Selina, Seinäjoki
Vainionpää Iida Pauliina, Helsinki
Viitanen Katharina Piia, Lahti
Volanen Roosa Iida Tuulia, Kouvola
Väliaho Salla-Maria, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (ylempi AMK)

Ruotsalainen Marja Pirkko, Vantaa

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Johansson Niina Johanna, Kotka
Matrosova Irina, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Jäntti Carina Natalie, Kotka
Tyrjälä-Äikäs Marika Anneli, Kouvola
Uosukainen Hanna Kaarina, Kouvola
Uusitalo Hanna Katariina, Heinola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Haikka Juho Nestori, Heinola

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Issakainen Kari Antero, Nokia

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administration,
tradenomi (ylempi AMK)

Kerosi Adams Ariga, Kouvola
Kotilainen Kristiina, Kuopio
Luoranen Teemu Kalevi, Kotka
Salo Taika Edit Ilona, Helsinki
Väisänen Satu Sinikka, Helsinki

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Demaj Stela, Tirana, Albania
Khuat Minh Hoang, Ho Chi Minh city, Vietnam
Lopatárová Tereza, Lahti
Samoilov Gleb, St. Petersburg, Venäjä
Smirnov Vsevolod, Kouvola
Stenros Francesca Ellen Aurora, Kouvola
Tran Minh Anh, Vietnam
Viljasuo Jenni Eveliina, Kouvola
Zorina Anastasiia, Venäjä

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Anttila Matti Tapani, Kouvola
Asikainen Tuire Hannele, Vantaa
Blomqvist Suvi Bea Johanna, Kotka
Breiling Jonas Petteri, Kouvola
Haikonen Tiiti Maija, Hamina
Helén Krista Iia Helena, Laukaa
Hietanen Merja Hannele, Hamina
Hostikka Ville Veikko, Taipalsaari
Hussaini Kaziwa, Lahti
Hölttä Merja Hannele, Orimattila
Järvelin Aki Kalle Albert, Ylöjärvi
Jääskeläinen Ilona Inkeri, Lappeenranta
Koskikero Satu-Susanna, Kotka
Lampinen Hannu Tapani, Kouvola
Majasalmi Aleksi Petteri Grigori, Vantaa
Mensonen Tommi Joonas Aleksi, Varkaus
Mickos Sinikka, Lapinjärvi
Moilanen Sami Juhani, Mikkeli
Niemi Mari Susanna, Kouvola
Norema Markku Juhani, Kouvola
Peltola Niklas Aleksi, Kouvola
Pesonen Elina Emmi Anneli, Kouvola
Porvari Jenni Kristiina, Kouvola
Raanoja-Pilli Roosa Vilhelmiina, Kouvola
Saarela Jaakko Samuli, Lappeenranta
Smolander Päivi Birgitta, Kouvola
Tamminen Henna Kaarina, Kouvola
Taskinen Sara Maria, Kouvola
Timonen Rita Marita, Kouvola
Viitala Tommi Olavi, Hamina

Kotka

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Hokkanen Joonas Eino Tapani, Kotka
Kaarretkoski Pasi Markku Antero, Kouvola
Koskela Tomi Petteri, Salo
Pirhonen Daniel Leo Eemeli, Kotka
Purhonen Roope Olli, Helsinki
Uotila Lauri Aatos Olavi, Helsinki

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Holappa Antti Johannes, Puolanka

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, Master of Engineering, Insinööri (ylempi AMK)

Siitonen Tuire Anniina, Lahti
Sjölund Johan Christian, Helsinki

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Lyytikäinen Juha Martti, Kouvola
Pekkala Janne Antero, Kotka
Soiletsalo Ranja Aulikki, Pyhtää

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Af Hällström Erik Andreas, Vantaa
Aulén Janessa Cristie, Kotka
Hannula Lotta Liisa, Kotka
Koskela Pinja Sisko Pauliina, Vantaa
Kuoppala Ville Hannu, Kotka
Kytö Antti Eemil, Helsinki
Lappalainen Shamuel, Kouvola
Lyytikäinen Markus Kristian, Kuusankoski
Nieminen Tuulia Karoliina, Tampere
Nummela Niko Johannes, Riihimäki
Nurminen Eetu Veikko Mikael, Kerava
Pässilä Mirna Liina Sinikka, Kotka
Pohjonen Anssi Oskari, Vantaa
Särkiniemi Eero Matias, Kotka
Taponen Jeremias, Kouvola
Tolvanen Otto Petteri, Kotka
Tykkä Elli-Maria Emilia, Kouvola
Ylärakkola Mici-Matias Juhani, Kotka

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Leinonen Laura Elina, Imatra

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Ihanamäki Katja Kaarina, Kouvola
Järvinen Sanna-Riitta, Kerava
Nieminen Juha Petteri, Mäntsälä
TEY:n stipendi, Terveysalan ja ensihoidon koulutusyksikkö
Uddström Mari Johanna, Helsinki
Valokari Elina Niina Maaria, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Suikki Minna Eveliina, Kouvola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Honkala Teemu Tapani, Helsinki
Härkönen Elina Aino Maria, Tampere
Kanervo Amanda Taru Sofia, Kerava
Kosonen Essi Mirjam Eliisa, Tampere
Latvala Timo Esa Juhani, Vaasa
Salonen Janne Johannes, Kotka
Virtanen Hanne-Mari, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, naprapaatti (AMK)

Ahvonen Karo Erkki Matias, Kotka
Arvonen Laura Johanna, Kangasala
Heikkinen Eveliina Anette, Joensuu
Hodju Lauri Anttoni Viljami, Kouvola
Honkonen Markus Petteri, Karstula
Jauho Lea Merita, Hamina
Korhonen Jonna Emilia, Helsinki
Niiranen Emmi Alina, Kotka
Nyman Jesse Topias, Kotka
Olsson Kalle Henrik Emil, Kotka
Pitkänen Juho Henri Matias, Lempäälä
Rautiainen Hanna Katariina, Hamina
Siiskonen Lotta Maija, Kotka
Uronen Salla Kaarina, Kotka
Wahlman Aila Elviira, Kotka
Vartiainen Misha Matti Olavi, Kotka
Vatanen Juulia Aino Karoliina, Kotka
Wirta Ilkka Antero, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Heikkilä Johanna Kaisa Maaria, Tampere
Kiuru Juho Matias Antero, Kotka
Kottila Juha-Pekka, Pyhtää
Paldan Siiri Ada Emilia, Pyhtää
Tasala Tiia Emilia, Nurmijärvi
Yli-Kojola Sari Johanna, Kouvola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Forsman Sini Marjaana, Kouvola
Honkanen Jaana Carita, Kotka
Horto Mia Hannele, Pyhtää
Jokela Kim Anton, Kouvola
Kalenius Paula Karoliina, Imatra
Kauta Justina Amalia, Kotka
Koivu Veera Jenny Maria, Tampere
Kääriä Taina Elina, Lahti
Metsi Angelina Marketta Anna-Liisa, Lahti
Mölsä Satu Hannele, Lahti
Pajunen Eeva Kristiina, Kotka
Rahikainen Juha Petteri, Kouvola
Rantala Anne-Cristin, Kouvola
Rantanen Jonna Maaret, Kouvola
Tolsa Meri Marja, Hamina

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Etholén Emilia Meeri Maria, Hamina
Huopainen Jere Pentti Juhana, Kouvola
Husu Siiri Alli Elviira, Hamina
Kotro Ari Elmeri, Kouvola
Kämppi Olga, Kotka
Rehman Talha, Saksa
Rissanen Tonja Teresa, Helsinki

Mikkeli

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Lapinmäki Teija Tuulikki, Laukaa

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Arifullen Mira Marika, Lahti
Heinonen Heini Katjuska, Tampere
Helanneva Sirpa Ilona, Mikkeli
Hovi Emma Roosa Emilia, Kouvola
Huuskonen Miikka Matti Juhani, Imatra
Härkönen Linda Anni Katariina, Mikkeli
Immonen Henna Mirjami, Mikkeli
Johansson Emmi Niina, Kotka
Kivistö Julia Anna Lidia, Tampere
Kovalainen Mira Henna Irmeli, Oulu
Kuusemo Katja Johanna, Heinola
Laakso Jan-Henrik Oscar, Mikkeli
Lahtinen Riina Outi Maaria, Espoo
Leppänen Mikael Arvo Santeri, Mikkeli
Mutanen Henna Maarit, Jyväskylä
Mäkinen Miikka Kristian, Lahti
Peltonen Jenna Janika, Jyväskylä
Pulkkinen Reea-Maari Janniina, Savonlinna
Rämä Henna Justiina, Mikkeli
Saarinen Katja Maarit, Pälkäne
Toivonen Oskari Ferdinand, Helsinki
Tokola Elena Anette, Mäntsälä
Valentin Sarah Marika, Mikkeli
Vottonen Jani Petteri, Mikkeli

Luonnonvara-alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Sikanen Pekka Johannes, Leppävirta

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Leppäaho Nikolai Fredrik, Alajärvi

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Forss Elisa Anna Maria, Mikkeli
Kaartinen Laura Janita, Kotka
Koponen Elina Hilkka Mirjam, Mikkeli
Kärjes Inka Katri Alexandra, Mikkeli
Levonperä Ida Amanda, Mikkeli
Mänttäri Sari Johanna, Hamina
Nevalainen Matti Juhani, Espoo
Palolampi Elias Santeri, Lempäälä
Rautjoki Toni Kristian, Kouvola
Shemeikka Mikael, Heinävesi
Sipponen Anne-Mari, Asikkala
Sobotka Paulina Natalia, Mikkeli
Suomi Susanna Laura Maria, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Tuomenoksa Eeva Anneli, Lappeenranta
Seppänen Tuija Enni Liisa, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Alusniemi Aura Maija, Muurame
Boafo-Pitkänen Linda Asabea, Mikkeli
Jaatinen Mikko Kalevi, Jyväskylä
Karjanmaa Rasmus Aaro Aleksi, Kouvola
Kinnunen Riikka Johanna, Kuopio
Lyytikäinen Sara Matilda, Mikkeli
Purhonen Anni Reetta, Mikkeli
Riikonen Erja Kristiina, Äänekoski
Rytteri Anne Maria, Mikkeli
Saarnio Katri Annukka, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Hyvönen Elina Irja Katriina, Mikkeli
Härkönen Hanne Marika, Hirvensalmi
Ihonen Seija Helena, Mikkeli
Kemppi Emilia Susanna, Mikkeli
Kiiveri Sanni Miina Maria, Mikkeli
Kotro Ida Maria, Mikkeli
Krannila Kati Johanna, Mikkeli
Ylönen Minttu Maria, Mikkeli

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Asikainen Reija Marika, Lappeenranta
Hietala Sami Tarmo Antero, Jyväskylä
Kalliojärvi Jukka Antero, Mikkeli
Kiviaho Maria Pauliina, Oulu
Pekurinen Leena Marketta, Mikkeli
Sepponen Ville Petri Kalevi, Mikkeli

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Auvinen Pekka Viljami, Mikkeli
Brusila Markus Tapio, Mikkeli
Haapiainen Riku Markus, Mikkeli
Haikarainen Tom Mikael, Kuopio
Hintikka Juho Jaakko Eemil, Hirvensalmi
Kemppinen Antti Matias, Mikkeli
Keränen Kimmo Tapani, Joensuu
Khayat Asraf Manu Rami, Mikkeli
Khochinskii Maksim, Venäjä
Korhonen Elisa, Mikkeli
Kosonen Tiina Virpi Birgitta, Porvoo
Kurronen Jesse Henri Benjamin, Mikkeli
Kyllönen Eveliina Hanna Carita, Sysmä
Kylmälä Matti Johannes, Laukaa
Laaksonen Kimi Antton, Hollola
Laasonen Henri Santeri Hiskias, Mikkeli
Lampinen Teemu Matias, Mikkeli
Lehtinen Joni Ilmari, Helsinki
Liukka Pasi Timo Tapani, Lappeenranta
Luumi Eetu Aleksi, Imatra
Motekūnas Kajus Laurynas, Liettua
Mäensivu Riku Olavi, Jyväskylä
Mäkelä Mauri Rikhard Jarmonpoika, Inari
Naukkarinen Kimi Caius, Kouvola
Nissinen Joona Samuli, Laukaa
Nordström Joni Mikael, Espoo
Pekkola Perttu Juhana, Mikkeli
Pitkänen Atte Ilmari, Mikkeli
Pohjankoski Joonas Matti Helmeri, Mikkeli
Puikkonen Joona Miro Kristian, Mikkeli
Rahikainen Elias Veikko Sakari, Mikkeli
Rahikainen Teemu Petteri, Mikkeli
Rautiainen Ville Juhani, Kuopio
Ripatti Juho Petteri, Mikkeli
Ruotsalainen Lauri Valtteri, Kotka
Ruotsalainen Miikka Eetu Olavi, Kouvola
Salmi Eetu Jesse Olavi, Savonlinna
Savikko Oskar Juhani, Helsinki
Savolainen Joonas Eppu Valtteri, Imatra
Seppänen Ville Johannes, Savonlinna
Silvennoinen Eetu Kai Tapani, Savonlinna
Turunen Miikka Vilhelm, Mikkeli
Tynys Jarno Artur, Kouvola
Westersund Max Oliver, Tampere
Volanen Aki Tomi Tapio, Kouvola
Ylönen Juho Jeremias, Jyväskylä

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Le Hoang Minh Anh, Mikkeli
Nguyen Truc Quynh, Vietnam
Tran Duy Anh, Mikkeli

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Haikarainen Petra Elisa, Jyväskylä
Hanhisalo Katariina Laura Maria, Mikkeli
Huhtala Piija Maarit, Turku
Janger Päivi Helena, Espoo
Mikkola Vesa Eino Tapani, Mikkeli

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Ehrukainen Jani Olavi, Joensuu
Herrala Henna Hannele, Mikkeli
Härkänen Heli Marjaana, Mäntsälä
Jormanainen Risto Juhani, Joensuu
Kansikas Jonna Karoliina, Kouvola
Kauppi Aleksi Juho Eemil, Mikkeli
Kiiskinen Tuomas-Aleksi, Lahti
Kolehmainen Ulla Emilia, Oulu
Kumpulainen Simo Veikko Ernesti, Helsinki
Kärkkäinen Henri Paavo Matias, Mikkeli
Kääriä Tiina Hannele, Heinola
Laitiainen Emmi Ida Elina, Mikkeli
Laitinen Heli Johanna, Kuopio
Leinonen Antti Pekka, Mikkeli
Liutu Janita Maarit, Imatra
Mustonen Niko Matias, Mikkeli
Mäkinen Nina Maria, Mikkeli
Nikander Teija Maarit, Hyvinkää
Numminen Ville Valtteri, Mikkeli
Nuutinen Mikko Aleksi, Jyväskylä
Paakkunainen Sini Ida Susanna, Savonlinna
Pakarinen Emilia Linnea, Varkaus
Pullinen Marika Elina, Mikkeli
Ronkainen Iiro Santeri, Mikkeli
Savilampi Sini Noora Johanna, Lappeenranta
Suvilehto Tiia Maria, Savonlinna
Sänkiniemi Niilo Evert Ariel, Mikkeli
Tuononen Riku Eemeli, Kuopio
Tuuli Petra Eveliina, Mikkeli
Virtanen Reetta Jenna, Mikkeli
Väisänen Piia Karoliina, Mikkeli

Savonlinna

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Kantonen Iikka Otto Jalmari, Porvoo
Rezai Heshmat, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Haavisto Juha Mikael, Tampere
Hynninen Ella Aili Maria, Järvenpää
Lehtinen Vilma Maria Sofia, Turku
Mellenius Camilla Isadoora, Kempele
Nevalainen Markus Kasperi, Turku
Silvennoinen Sara Susanna, Savonlinna
Sirviö Elena Kristiina, Varkaus
Värtinen Maria Hannele, Helsinki

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, jalkaterapeutti (AMK)

Friskopf Lasse Birger Oscar, Somero
Haanpää Arttu Oskari, Kuopio
Hiltunen Saara Maria, Joensuu
Koskelainen Tuukka Pauli Ilmari, Viitasaari
Parkkonen Sini Susanna, Espoo
Pirinen Jan Matias, Kotka

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Lyytikäinen Laura Miia Janette, Rantasalmi
Mannila Mathilda Sophia, Helsinki
Marttinen Erika Maria, Mikkeli
Paakkunainen Laura Maria Henriikka, Savonlinna
Pikkusilta Emmi Kristiina, Sulkava
Salonen Laura Marleena, Savonlinna
Sikiö Karoliina Minna Marika, Parikkala
Soittu Kristiina, Savonlinna
Taskinen Tiia Karoliina, Jyväskylä
Tirkkonen Niko Henri Tapani, Savonlinna
Virtanen Anni Elina, Pieksämäki
Väänänen Julius Niko Mikael, Savonlinna

Share This