KAAKKOIS-SUOMEN AMMATTIKORKEAKOULUSTA VALMISTUNEIDEN STIPENDIT

Listauksessa on nimet julkaisuluvan antaneiden osalta

 

Informaatioteknologian koulutusyksikkö

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Kuure Pekka Juhani, Espoo

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Heikkinen Tuomas Ilmari, Kotka

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Sillanpää Harri Johannes, Turku

 

Liikunnan- ja kuntoutuksen koulutusyksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Virta Mari Kaarina, Puumala

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Grönstrand Eeva-Stiina Josefiina, Savonlinna

Kuparinen Emma Aliisa, Savonlinna

Riihijärvi Paula Riitta, Parikkala

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, liikunnanohjaaja (AMK)

Ahvonen Vilma Karoliina, Savonlinna

 

Logistiikan ja merenkulun koulutusyksikkö

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Hyyrönmäki Anni Eliisa, Hyvinkää

Korjala Mika Tapani, Kouvola

Mustonen Jukka Ilari, Oulu

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Haaranen Samuli Iiro Matias, Tampere

Korhonen Joonas Erik Johannes, Vantaa

Matkailu-, ravitsemis- ja nuorisoalan koulutusyksikkö

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Tuppurainen Sonja Maria, Siilinjärvi

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Suutari Tiina Elina, Lappeenranta

 

Rakennus- ja energiatekniikan koulutusyksikkö

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Cleve Camilla Anna Martina, Kotka

Hirvonen Petri Mikael, Kouvola

Martin Miia Annukka, Loviisa

Moilanen Marko Juhani, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan Mikkelin koulutusyksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Korppi Elli Martta Mirjami, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Saikkonen Katja Elina, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan Savonlinnan koulutusyksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Toivola Niko Kullervo, Haapavesi

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Niemi Niina Eeva-Liisa, Ylöjärvi

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Kosonen Hanna Kaarina, Rautalampi

 

Sosiaalialan ja toimintakyvyn edistämisen koulutusyksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Sievinen Taija Helena, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Korvenmaa Venla Maria, Loviisa

Pärttö-Västilä Päivi Irmeli, Kouvola

Wirén Linda Camilla, Kotka

 

Sähkö-, talo- ja materiaalitekniikan koulutusyksikkö

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Herranen Netta Katariina, Savonlinna

Pasanen Noora Johanna, Savonlinna

 

Terveysalan ja ensihoidon koulutusyksikkö

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Kilpi Melisa Johanna, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, naprapaatti (AMK)

Mauno Tiia Alina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Ratia Nanna Birgit, Kotka

Ecoup Oyj

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Ikkala Henry Mihail, Mikkeli

 

Eevi ja Eemil Tannisen säätiö

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Kautiainen Milja Senja Maria, Mikkeli

Mäki Elina Kyllikki, Tampere

Mäki-Mantila Sara Henriikka, Raisio

Oinonen Emma, Savonlinna

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Björklund Viivi Elina, Helsinki

Gunnar Emma Kristiina, Kotka

Kaipainen Hanna-Leena, Tampere

Karhu Jenni Marita, Ruokolahti

Kautiainen Milja Senja Maria, Mikkeli

Lehtinen Enni Inga Petriina, Kouvola

Niemi Elina Hannele, Kouvola

Nikula Rebekka Daniela, Järvenpää

Pakarinen Janina Eleonoora, Lappeenranta

Pakkala Jasmin Johanna, Hamina

Pekkanen Anni-Emilia, Lappeenranta

Reinikkala Jaana Helena, Virolahti

Saareks Henna Satu Hannele, Kotka

Salo Iida-Maria, Vantaa

Stenberg Katri Johanna, Vantaa

Tuominen Veera Pauliina, Rauma

Toivari Niina Roosaliina, Kuopio

Uski Minna Marianne, Virolahti

 

Hilja ja Alpo Savolaisen rahasto

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Hintikka Rami Teppo Tapani, Mikkeli

Pinta Tuomas Joel Juhani, Mikkeli

 

Joy&Move Oy

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Matveychuk Aleksandr, Vantaa

 

Jyty Kouvola ry

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Laakso Eetu Seppo Johannes, Kouvola

 

Kauppaneuvos HJ. Ja A Pölhön rahasto

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Mustapää Max Axel, Rovaniemi

 

Konepäällystöliito

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Kylliäinen Jussi Henrikki, Kotka

Paldanius Oliver, Tampere

 

Kotitalousoppilaitoksen stipendirahasto

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Fagerholm Meri Henrika, Mikkeli

 

Kouvolan Liikemiesyhdistys ry

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Hämeenvaara Alexandra Beatrice, Kouvola

Lindh Heidi Susanna Katarina, Kouvola

 

Kymin Osakeyhtiön 100-vuotissäätiö

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Kangas Sherin, Tyrnävä

 

Kulttuurialan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (ylempi AMK)

Janhunen Oona Anette, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Sjögren Heli Anniina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Nissinen Ninni Susanna, Loviisa

 

Lehtovuori Oy

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Pulkkinen Miina Merja Kaarina, Ylöjärvi

 

Matkailuopiskelijoiden stipendirahasto

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Savallampi Tiina-Liisa Elisabet, Kouvola

 

Naprapaatti Elsa Sorvo

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Matveychuk Aleksandr, Vantaa

 

Nordean maataloussäätiö

 

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Sopanen Nelli Juulia, Mikkeli

Viertola Kimmo Antero, Vesilahti

 

Merenkulun säätiö

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Gallos Alexandros Ioannis, Vantaa

Petrell Max Severi Lorenz, Karjalohja

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Thomasson Johnny Lars Johannes, Hamina

 

Raino Kukkosen 70-vuotissäätiö

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Vihanto Mikko Severi, Kouvola

 

Savon sairaanhoitajien / Suomen sairaanhoitajien stipendi

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Ahlfors Piia Anneli, Varkaus

 

Savonlinnan kaupunki

 

Liikunnan ammattikorkeakoulututkinto, liikunnanohjaaja (AMK)

Silvast Kati Tuuli Katariina, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Piirainen Hilla Tuulia, Savonlinna

 

Striimaus

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Turunen Niko Olavi, Espoo

Tadajooga Oy

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Matveychuk Aleksandr, Vantaa

 

Tehy

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Kilpi Melisa Johanna, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, naprapaatti (AMK)

Mauno Tiia Alina, Kotka