Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulusta  torstaina 22.06.2017 valmistuvien nimilista. Onnittelut kaikille valmistuneille!

 

Kouvola

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Kukkonen Ilari Samuel, Kouvola

Riskas Georgios, Kreikka

Tuhkanen Juliana, Lappeenranta

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Kivivuori Roosa Marie, Helsinki

Nykänen Mira Susanna, Porvoo

Veija Eveliina Sarlotta , Helsinki

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administration,

tradenomi (ylempi AMK)

Lukashov  Anton, Venäjä

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Ahola Niko Joona Petteri, Kouvola

Iljukova Eeva-Marja, Lahti

Joutjärvi Kirsi Johanna, Kouvola

Jukarainen Anton Eemeli, Hamina

Juvonen Teea Tuulia, Hollola

Kivimäki Heidi Hannele Eveliina, Lahti

Kniivilä Emmi Pauliina, Vaasa

Koskimies Riku Matias, Hamina

Könönen Susanna Maarit, Kotka

Lakimo Nina Kristiina, Helsinki

Pesu Eerika Johanna, Lahti

Salmivesi Joonas Oskari, Kouvola

Takala Maria Emilia, Kouvola

Ulmanen Johnny Robert, Kotka

Uotila Niko Mikael, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Puheloinen Pia Kristiina, Hamina

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Kääpä Tiina Kaarina, Kotka

Lakka-Lepistö Anita Hellin, Kouvola

Sutela Susan Marget, Kotka

Tolvanen Riikka Jemina, Kouvola

Toropainen Mari-Liisa, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (ylempi AMK)

Tulikoura Eija Marjatta, Hamina

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Heiska Iida Eveliina, Kouvola

Vainio Henna-Riikka Emilia, Kouvola

 

Kotka

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, Insinööri (ylempi AMK)

Muhonen Markku Tapio, Lappeenranta

Rouhiainen Asko Petteri, Kouvola

Sivula Jori Kusti Albinus, Kotka

Vesaaja Pertti Sakari, Hollola

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Hipponen Viktor, Lahti

Järvinen Frank Olavi, Helsinki

Sopanen Jussi Pekka, Kotka

Suni Ville Akseli, Kotka

 

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Miettinen Jaana Johanna, Lahti

Salo Paul Henri, Kotka

Tanner Hans Peter, Kotka

Wiik Joel Johannes, Kotka

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Ahola Petro Pekka Esaias, Kotka

Fomin Maxim, Kotka

Grön Anni Elina, Kotka

Hagumimana Ignace, Kotka

Hanski Ida-Maria, Kouvola

Harlin Jussi Hannu Mikael, Kuusankoski

Hartikainen Tuomas Ilmari Evert, Vantaa

Kilpeläinen Tero Henri Olavi, Kouvola

Lantta Antti Kalervo, Kouvola

Leppälahti Olli Pekka, Kotka

Lillman Samuli Juhani, Kotka

Lindén Lassi Erkki Kalevi, Iitti

Lonka Jarno Matias, Kouvola

Matilainen Henna Jasmin, Kouvola

Meriläinen Samuli Aleksi, Kouvola

Munne Sari Tuula Kristiina, Kouvola

Puhakka Marko Juhani, Kotka

Toivonen Kari Markus, Kotka

Valkama Marja Helena, Kouvola

Vasara Otto-Oskari, Lahti

Virtanen Johan Samuli, Kotka

Vornanen Tommi Tapani, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Kaakinen Riikka Katriina, Kotka

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Kirvesniemi Satu Maarit Susanna, Kouvola

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Eklund Carita Mia, Kotka

Heiskanen Laura Amanda, Kirkkonummi

Henell Ann-Marie Katarina, Kotka

Lahti Jenni, Kouvola

Latvaniemi Ronja Katariina, Kotka

Pylkkänen Hanna-Mari, Kotka

Sigvart Sini Sofia, Pyhtää

Torninoja Kaisa-Lotta, Kouvola

Vanhala Milena, Hamina

Venho Karoliina Anna Elina, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Autio Niina Maarit, Kotka

Haapala Jenna-Riikka Johanna, Pyhtää

Koivuluoma Anne Kristiina, Lahti

Laitinen Elina Anniina, Kouvola

Lamminen Leila, Kotka

Mikkola Roope Mikko-Ilmari, Iitti

Nykvist Tiia Karoliina, Kouvola

Parkko Sauli, Iitti

Rouhiainen Anna Stiina, Kotka

Ruuth Satu Maarit, Kouvola

Siekkinen Viljo Kristo Esaias, Helsinki

Simpanen Merja Kyllikki, Kouvola

Tani Milla Pauliina, Kotka

Wall Mariia Eeva-Stiina, Hamina

Wirman Heidi Maarit, Lappeenranta

Volanen Anni Emilia, Kotka

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Halen Mika Kalle Johannes, Kotka

Teräväinen Heidi Elina, Kotka

 

Mikkeli

 

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Niskanen Juho Markus, Inari

 

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Anttonen Elisa Tuulia, Hämeenlinna

Hokkanen Tiia Henriikka, Pieksämäki

Juntunen Perttu Olavi, Hämeenlinna

Kauhanen Jenna Marjut, Luumäki

Miettinen Suvi Sinikka, Savonlinna

Sipola Ella Kaisa Emilia, Pieksämäki

Valjakka Tuula Marjut, Mikkeli

Vesterinen Matti Johannes, Mikkeli

 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, kulttuurituottaja (AMK)

Paksu Maija, Mikkeli

Sani Otto Tuomo Matias, Vantaa

 

Luonnonvara-alan ylempi AMK tutkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Laatikainen Kari Markku, Kuhmoinen

Sirkka Kari Pekka, Äänekoski

 

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Alatalo Tero Albert, Helsinki

Huttunen Jarkko Tapio, Mikkeli

Lahti Oskari Erkki Topias, Lahti

Lantta Jari Sakari, Mäntyharju

Onali Juho Ilmari, Joutsa

Paananen Ville Pekka, Suonenjoki

Piiparinen Otto Pauli Valtteri, Mikkeli

Pöyry Lauri Jere Artturi, Mikkeli

Riittinen Juuso Kalevi, Mäntyharju

Roiha Miikka Petteri, Taipalsaari

Seppänen Timo Jaakko Aapeli, Mikkeli

Tolppanen Juha Tapio, Joensuu

Vehviläinen Henna Maarit, Kangasala

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Hennen Hannes, Helsinki

Hänninen Hanna-Kaisa, Mikkeli

Kareketo Ritva, Lahti

Liukkonen Niina Satu Päivikki, Mikkeli

Romo Aino Eveliina, Kouvola

 

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Ansala Aino Maija, Riihimäki

Damski Samuel Aleksi, Mikkeli

Golovatyuk Elizaveta, Lappeenranta

Kirveslahti Ida Emilia, Helsinki

Levashov Vladislav, Joensuu

Lisitsa Diana, Ukraina

Luostarinen Jenni Tuulia, Savonlinna

Martikainen Tomi Tuomas, Helsinki

Marttinen Oona Sandra Mariella, Mikkeli

Naukkarinen Lea Tuulikki, Punkaharju

Ostrovskaja Varvara, Helsinki

Pitkänen Toni Niklas, Ulkomaa

Silvennoinen Roope Valtteri, Mikkeli

Sundström Julius Heikki Johannes, Mikkeli

Tolvanen Antti Jukka Aleksi, Mikkeli

Turunen Juha-Pekka, Hämeenlinna

Tähtinen Sannamari Tuulia, Lapinjärvi

Visuri Mikko Ville Matti, Mikkeli

Volkov Arkadiy, Venäjä

Ylönen-Bajrami Jenni Eveliina, Kuopio

Zitting Jaakko Johannes, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Arpiainen Tiina Anita, Mikkeli

Kettunen Hanna Helena, Varkaus

Lifländer Iina Orvokki, Mikkeli

Myyryläinen Tiina Johanna, Mikkeli

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Kauhanen Jenni Piritta Helena, Mikkeli

Keränen Heidi Kaarin, Kangasniemi

Nyyssönen Marjut Julia, Varkaus

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Claussen Jan-Christian, Mikkeli

Kallionalusta Hanna Marjaana, Mikkeli

Majuri-Kuusenhako Eeva Marjatta, Mäntyharju

Muttilainen Tiina-Kaisa, Mikkeli

Mäkinen Jyri Juhani, Joensuu

Sikanen Jenni Jasmiina, Joroinen

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Hämäläinen Iina Elina, Mikkeli

Kosonen Henna Marika, Mikkeli

Kärkkäinen Sanna Mari Katriina, Taipalsaari

Loisa Laura Hilja Hannele, Mikkeli

Maczulskij Mariia Mirian, Mäntyharju

Martikainen Raija Hannele, Mikkeli

Moilanen Johanna Satu Kaarina, Mikkeli

Muhonen Boris Casimir, Mikkeli

Oikkonen Mari Sisko Matilda, Helsinki

Paasisalo Miia Krista Hannele, Mikkeli

Parkkinen Miia Kati Pauliina, Mikkeli

Porkka Susanna Ksenia, Lahti

Rydberg Ida Kaisa, Mikkeli

Sulkamoniemi Sanni Maritta, Mikkeli

Taalikka Reija Johanna, Mikkeli

Talka Marjaana Juliana, Taipalsaari

 

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Liljanko Juhani Antero, Mikkeli

Pusaa-Neste Saana Elisa, Virrat

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Arvekari Antti, Jyväskylä

Avakian Iurii, Venäjä

Baevskaia Marina, Venäjä

Blomberg Samu Severi, Kontiolahti

Holmberg Timo Sakari, Nastola

Hänninen Heikki Tapani, Lappeenranta

Kaipainen Toni Juhani, Mikkeli

Kero Ilkka Simo Mikael, Kouvola

Kirsch Paul Erik, Mikkeli

Komppa Heidi Pauliina, Mikkeli

Koponen Vesa Antero, Luumäki

Korhonen Aku Joonas Petteri, Kouvola

Nyyssönen Konsta Otso Julius, Jyväskylä

Pajarskas Kasparas, Liettua

Pasonen Tuomo Aleksi, Kouvola

Puuperä Mikko Samuli, Kouvola

Rautio Tuomas Arttu Aleksanteri, Mikkeli

Rimkus Martynas, Liettua

Roikonen Julia Anniina, Mikkeli

Saarinen Mika Matias, Mikkeli

Sairanen Milla Maria, Mikkeli

Saprunov Sergei, Venäjä

Strid Petteri Jani Joel, Pertunmaa

Toikka Timo Henri, Helsinki

Ukkonen Perttuli Väinö Vilemon, Mikkeli

Valkonen Mikko Juhani, Mikkeli

Vepsäläinen Jere Tuomas, Mikkeli

Viljakainen Josua Reijo Olavi, Mikkeli

Väärä Matti Antero, Imatra

 

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Alexandrova Ekaterina, Venäjä

Ji Mengdi, Kiina

Kolobaeva Aleksandra, Venäjä

Le Tu Binh, Vietnam

Li Cong, Kiina

Mustafin Damir, Venäjä

Shikov Andrei, Venäjä

Silys Giedrius, Liettua

Svobunas Airidas, Liettua

Zenchenko Denis, Venäjä

 

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Dunderfelt Anna Kaarina, Mikkeli

Hirsjärvi Lasse Matias, Mikkeli

Korjala Lea Irmeli, Kouvola

Linnasalo-Laine Anni Elina, Kouvola

Paappanen Päivi Tuulikki, Kangasniemi

Pöyry Hanna Pauliina, Mikkeli

Ruokoniemi Marjo Päivi Anneli, Lappeenranta

Rytkö-Alho Hanna Katariina, Kotka

Tullinen Heidi Elina, Mikkeli

Viskari Johanna Suvi Maria, Mikkeli

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Dang Phuong Chi, Vietnam

Kuusela Meri Johanna, Mikkeli

Kähönen Petra Laura Kaarina, Mikkeli

Pasternak Veronika, Venäjä

Seliverstova Ekaterina, Venäjä

Tarasova Julia, Venäjä

Temonen Linda Maria, Jyväskylä

 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Grek Niko Juha Tapio, Mikkeli

Heikkinen Jukka Markus, Nurmijärvi

Huuhtanen Marjukka Hannele, Lahti

Huuskonen Minna-Riikka Marjatta, Mikkeli

Hämäläinen Miia Suvi Sinikka, Mikkeli

Jylhä Tuula Kyllikki, Savonlinna

Kaatranen Juuso Jarmo Tapani, Lahti

Karhu Margit Hannele, Mäntyharju

Kauppinen Heidi, Mikkeli

Kilpi Joonas Santeri, Savitaipale

Kirjalainen Leena Helena, Mikkeli

Kiuru Annu Suvi Carita, Mikkeli

Lehto Sonja-Sofia, Mikkeli

Matilainen Nina Annika, Mikkeli

Päivätie Samsa Jaakko Kristian, Savonlinna

Rissanen Elsi Eveliina, Mikkeli

Räsänen Akseli Heikinpoika, Mikkeli

Räsänen Matti Leevi Olavi, Mikkeli

Salo Terhi Johanna, Puumala

Turmola Seppo Sakari, Mikkeli

Tuuli Laura Johanna, Mikkeli

Wasenius Vilma Reetta Elisa, Mikkeli

 

Savonlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Kotro Toni Petri Markus, Savonlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Albrecht Riina Aliisa, Joroinen

Heikkanen Päivi Orvokki, Savonlinna

Hynninen Kirsi Johanna, Varkaus

Salo-Auvinen Hanni-Maria, Salo

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Auvinen Tuuli Maria, Tohmajärvi

Hytönen Markku Mika Kalevi, Savonlinna

Korhonen Milla Elina, Tohmajärvi

Summanen Kari Ensio, Sulkava

Vartiainen Jenny Pauliina, Heinävesi

 

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Joutsenniemi Laura Aurora, Janakkala

Suomalainen Antti Oskari, Kotka

 

Jaa sivu